بسمه تعالی

با سلام و درود بيكران محضر مبارك رسول خاتم ( صلي ا... عليه و آله) ‌و فرزندان بي نظيرش و با عرض سلام گرم ما خدمت شما كه فرزندتان به عضويت مدرسه ما درآمده ، رئوس قوانين مدرسه كه در انجام آن نيازمند همدلي و همكاري شما هستيم به قرار زير است:

 

(لطفاً اين مطالب را بخوانيد سپس آن‌ها را صميمانه و منطقي براي فرزندتان بازگو كنيد)

1- از آنجا كه مهمترين هدف خلقت ما تقرب به خالق مهربانمان است و معنويت و اخلاق مهمترين اركان انسانيت هستند از شما پدر و مادر محترم خواهشمنديم مدرسه را جهت برگزاري بهتر و با شكوه‌تر نماز جماعت ياري دهيد.

2- موي فرزندمان بايد كوتاه و متناسب با شأن و شخصيت دانش‌آموزي باشد كه در مدرسه راهنمايي سادات تحصيل مي‌كند.(منظور از متناسب يعني كنار گوش سفيد نشود و اندازه‌ي آن از بين دو انگشت سبابه و وسطي خارج نشود.) روز پنجم هر ماه شمسي روز بازديد موها است؛ چنانچه دانش‌آموزي موهاي بلند يا مدل‌دار داشته باشد ، تخلف انضباطي محسوب مي‌شود.

3- صبح‌ها مدرسه از ساعت 7 باز مي‌باشد، شروع كار مدرسه (برنامه صبحگاهي)‌ رأس ساعت 7:30 مي‌باشد و حضور دانش‌آموز بعد از ساعت ذكر شده منجر به كسر نمره انضباط و عدم ورود به كلاس خواهد شد. (چنانچه به دليل مشكلات پزشكي يا ... قرار است دانش‌آموز روزي در طول سال را ديرتر از ساعت مقرر در مدرسه حاضر شود بايد روز قبل با معاون همان پايه هماهنگي لازم انجام شود.

-         اگر سرويس دانش‌آموز مشكل دراد با او صحبت كنيد سر وقت بيايد و اگر توجه نكرد به اطلاع مدرسه برسانيد.

4- حضور در مدرسه تنها با لباس فرم امكان پذير مي‌باشد. بديهي است ورود دانش‌آموز بدون لباس فرم به كلاس ممنوع است.

5- دانش‌آموز بعد از ورود دبير به كلاس ( در هر زنگ ) اجازه ورود به كلاس را نخواهد داشت و بايد قبل از دبير محترم در كلاس حاضر شود.

6- قانون 1 دقيقه ، حداكثر تا يك دقيقه پس از به صدا درآمدن زنگ تفريح دانش‌آموز بايد از كلاس خارج شود و اگر مطلبي روي تابلو نوشته شده در ابتداي زنگ بعد يادداشت كند (لطفاً در موقع خروج از كلاس تمام وسايل خود را جمع كند و درون كيف خود بگذارد) و بلافاصله پس از به صدا درآمدن زنگ كلاس ، دانش‌آموز بايد حياط را به سمت كلاس ترك كند.

7- غيبت غير موجه دانش‌آموز قابل توجيه نمي‌باشد و تشخيص غيبت‌هاي پزشكي بعد از دريافت استراحت از پزشك با مدير و معاونين مدرسه مي‌باشد. در صورت غيبت دانش‌آموز حتماً بين ساعت 8 تا 9 همان روز به اطلاع مدرسه برسانيد. (ممكن است خطري در كمين او باشد.) در صورت عدم تماس، غيبت او غير موجّه محسوب خواهد شد.

8- جدال لفظي و برخورد فيزيكي عواقب بسيار تلخي براي دانش‌آموز و خانواده او خواهد داشت. ستاد تربيتي مدرسه براي ثبت نام سال آينده او تصميم‌گيري خواهد كرد.

9- مدرسه محل زندگي ما و فرزندمان است. خواهشمنديم به او بياموزيد كه در اين محل بايد كاملاً تميز و مرتب باشد اين مهم بدست نمي‌آيد مگر اينكه تك‌تك ما خودمان را در اين كار دخيل بدانيم. بياموزند كه نبايد جايي چه در كلاس درس و چه در حياط زباله‌هاي خود را بخصوص كاغذهاي باطله خود را بريزند.

10- با پسرمان صحبت كنيم كه فرزندم اگر در و ديوار كلاس درسي شما و نيمكت شما سالم و تميز باشد معلم شما رغبت و تمايل بيشتري جهت انجام كار پيدا خواهد كرد و شخصيت شما را پسنديده‌تر و زيباتر خواهد يافت.

11- نظافت و آراستگي ظاهري دانش‌آموز ( تميز و مرتب بودن مو ،‌ ناخن و كفش‌ها و جوراب) در زينت شخصيت ظاهري او مؤثر است. ( در هنگام حضور در نمازخانه حتماً بايد جوراب خود را درآورد. )

12- در آموزشگاه ما خوردن موادي كه ارزش غذايي مناسبي ندارند مانند چيپس ، پفك ، سوسيس و كالباس ، انواع نوشابه و ... ممنوع است. لطفاً به جاي آن از انواع ميوه‌ها ، لقمه‌هاي نان و پنير و گردو و ... استفاده نمايد. (خوردن صبحانه در تقويت قواي فكري و جسمي او تا پايان روز تأثير خواهد داشت.)

زنگ تفريح اول هر روز ، زنگ صبحانه مي‌باشد.

13- چون معتقديم آوردن وسايل اضافي به مدرسه موجب عدم تمركز دانش‌آموزان و اخلال در كار كلاس و اخلاق مي‌شود لذا آوردن وسايلي نظير تلفن همراه ، انواع ‍CD (بازي و آموزشي و ... ) ، هر گونه كارت حافظه ، Mp3 ، MP4 ، تبلت و آوردن پول اضافي و ... به مدرسه ممنوع است و چنانچه حتي يكبار هم اين عمل اتفاق بيفتد غير قابل بخشش است. ( تبصره :‌ فقط با هماهنگي معاون پايه در موارد كاملاً ضروري )

14- به آن‌ها بياموزيم كه براي اشياءشان و لوازمشان ( خودكار ، دفتر ، لباس و ...) ارزش قائل باشند ولو اينكه قيمت كمي داشته باشد. مدرسه در قبال اشياء گمشده دانش‌آموزان مسؤليتي ندارد. (روي تمامي كتاب‌ها ، دفاتر ، لوازم التحرير ، لباس فرم ، ورزش ،آزمايشگاه ، كارگاه و ظرف غذا اسمشان نوشته شود. وسايل پيدا شده‌ي بدون اسم در صورت عدم شناسايي صاحب آن ، صرف اموري كه به تشخيص مدرسه مي‌رسد خواهد شد.

15- به او ياد بدهيد كه شب‌ها قبل از خوابيدن محتويات كيف خود را چك كند، آيا براي فردا همه كتاب‌ها ، دفترها و ... مورد نياز را برداشته يا خير ؟ دانش‌آموز پس از ورود به مدرسه اجازه تماس با اولياء جهت آوردن كتاب ، دفتر و ... را ندارد و اولياء محترم هم نمي‌توانند جهت دادن وسايل دانش‌آموز تشريف بياورند.

16- اولياء محترم جهت مشورت با دبيران و كادر آموزشي و فرهنگي مي‌توانند فقط با هماهنگي قبلي و در زمان‌هاي اعلام شده به مدرسه مراجعه و يا به صورت تلفني حداكثر 3 دقيقه با آن‌ها صحبت كنند.  

تلفن مدرسه منحصراً براي كارهاي ضروري و مكالمات كوتاه مدت است.

از تماس با تلفن همراه معلمين و كادر مدرسه جداً خودداري فرماييد.

17- پايان كار مدرسه از شنبه تا پنجشنبه ساعت 13:40 بعدازظهر مي‌باشد.

18- در صورتيكه فرزندمان كتابي از كتابخانه به امانت گرفت، به او آموزش دهيد كه سر موقع و سالم به رسم امانت‌داري آن‌را به كتابخانه برگرداند.

19- خروج دانش‌آموز از مدرسه فقط با مراجعه اوليا و هماهنگي با معاون پايه امكان‌پذير مي‌باشد.

20- دانش‌آموزاني كه سرويس رفت و آمد ندارند و اوليا شخصاً جهت بردن آن‌ها اقدام مي‌كنند ، بايد در فضاي مدرسه بمانند. (لطفاً وعده‌ي خود را در مدرسه قرار دهيد) سرويس مدرسه ، جزئي از محيط مدرسه محسوب مي‌شود، لذا رعايت كليه قوانين ذكر شده در محيط سرويس نيز لازم مي‌باشد.

21- به فرزندتان بياموزيد كه در موقع حركت سرويس به منزل از او درخواست ايستادن در مسير و احياناً خريد خوراكي و ... را نكند.

22- چون برنامه‌ريزي اهميت بسيار زيادي در پيشرفت امور خواهد داشت ، لطفاً حتماً در مسائل آموزشي و تربيتي در تقسيم‌بندي ساعت‌هاي دانش‌آموز در منزل دقت به عمل آوريد. ( مديريت زمان ، نظارت به جاي دخالت )

23- مدرسه جهت رشد و شكوفايي دانش‌آموز برنامه‌هايي چون اردوهاي عمومي ، بازديد ، كلاس‌هاي فوق برنامه  و ... را به عنوان برنامه‌هاي رسمي در طول سال خواهد داشت و اولياء از طريق پيامك و رضايت‌نامه از اين برنامه‌ها آگاه خواهند شد.  شركت نكردن دانش‌آموز در اين برنامه‌ها توجيهي نخواهد داشت.

24- چون تربيت نياز به هماهنگي بين خانه و مدرسه دارد ، شركت منظم والدين در كليه‌ي برنامه‌هاي تربيتي ، جلسات انجمن اوليا و مربيان و ... از آغاز برنامه تا پايان آن  لازم و ضروري بوده و اهميت آن‌ها به فرزندشان را مي‌رساند.

از همكاري ، همدلي و محبّت شما سپاسگزاريم و اميدواريم خداوند توفيق تربيت فرزندان سالم و صالح را به ما عنايت بفرمايد.

 

 

آمار بازدیدکنندگان سایت

514790
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
281
479
1745
500644
8359
28751
514790
آی‌پی شما: 54.81.82.181
امروز: پنج شنبه، 29 تیر 1396